مشاوره املاک توحید زعفرانیه کرج
املاک توحید زعفرانیه
املاک توحید زعفرانیه
مناطق سرسبز البرز

سرسبز ترین منطقه ییلاقی استان البرز

در این مقاله ما قصد داریم شما را با مناطق سرسبز البرز که منطقه ای خوش آب و هوا است آشنا کنیم؛ این منطقه در غرب و جنوب غربی البرز واقع شده است.
در این مقاله ما سعی میکنیم که شما خوانندگان گرامی آشناییت کلی با این مناطق پیدا کنید، تا بتوانید تصمیمات خرید و فروش خود را در زمینه باغ مسکونی، ویلا، باغچه ، باغ بگیرید .
همچنین مشاور املاک توحید زعفرانیه با سابقه نزدیک به 20 سال معامله در این اراضی میتواند شمارا در این امر یاری کند .

سهیلیه

منطقه سهیلیه یکی از مناطق سرسبز البرز می باشد، که جز اراضی شهرستان چهار باغ محسوب می شود و بخاطر آب و هوای ییلاقی و سرسبز مورد توجه عموم مردم تهران و کرج قرار گرفته است ؛در ادامه به بررسی این منطقه ویژه و مهاجر نشین میپردازیم.
منطقه سهیلیه داری تابستان های خنک و زمستان های خنک و معتدل است.
منطقه سهیلیه از جنوب به اشتهارد و از غرب به سعید آباد و ساوجبلاغ و همچنین از شرق به شهرستان چهارباغ منتهی می شود.
یکی از دلایلی که این منطقه را حایز اهمیت می کند این است که دارای منابع اب کافی ، برق ، تلفن ، گاز ، راه ها و جاده های متعدد به استان تهران ، از عواملی است که مردم را جهت خرید باغ و ویلا به این سمت ترغیب میکند .

مناطق سرسبز البرز
مناطق سرسبز البرز

 

رامجین

روستای رامجین یکی از همسایه های مجاور سهیلیه است و تقریبا از تمامی ویژگی های منطقه سرسبز سهیلیه برخوردار است.
رامجین از سمت شمال به روستای سنقر آباد ، از  غرب به آباد و حافظیه ، اشراف دارد همچنین رامجین جز مناطق سرسبز البرز نیز محسوب می شود.
یکی از ویژگی های این منطقه حاصل خیز بودن این منطقه است و به همین دلیل بسیاری از محصولات صیفی و همچنین میوه جات استان البرز و بازارهای بین المللی را این منطقه تامین می کند .

مناطق سرسبز البرز
مناطق سرسبز البرز

آغچه حصار

مردم ساکن کلان شهر هایی چون تهران و کرج و مشهد و همچنین ساکنین مناطق گرمسیر معمولا به دنبال جایی برای گذراندن اوقات فراغت خود هستند؛ به همین دلیل در چند سال اخیر ،خیلی از مردم مناطق کردان جنوبی و کردان شمالی را انتخاب کرده اند زیرا کردان جز یکی از مناطق سرسبز البرز است؛ که فهرست تمامی روستا های آن جزو محتوای همین مقاله هستند.
توصیه ما نیز به عنوان شما عزیزان این است که برای خرید مستغلات خود از منطقه سر سبز آغچه حصار نیز دیدن فرمایید .

 منطقه ییلاقی استان البرز
منطقه ییلاقی استان البرز

 

قاسم گرجی

روستای قاسم گرجی نیز یکی از اراضی شهرستان چهارباغ می باشد که از شرق به ابراهیم آباد و اغلان تپه راه دارد و از غرب به قاسم گرجی و عرب آباد .
این روستا در جاده سهیلیه قراردارد که شما می توانید از جاده قدیم هشتگرد کرج به آن دسترسی پیدا کنید همچنین این منطقه دارای جمعیت کم ، وبیشتر بومی نشین است، اما از لحاظ آب و هوا و سفره زیر زمینی تفاوت چندانی با مرکز سهیلیه ندارد.
از لحاظ قیمت املاک این روستا نیز میتوان به این اشاره کرد که نسبت به شهرک زعفرانیه البرز از قیمت مناسب تری برخوردار است.

 

منطقه ییلاقی استان البرز
منطقه ییلاقی استان البرز

 

ابراهیم آباد

ابراهیم آباد یکی دیگر از روستاهای کوچک واقع در جاده سهیلیه است که از شمال به سهیلیه از جنوب به رمنده و زعفرانیه از غرب به اغلان تپه و از شرق به قاسم گرجی و رامجین متصل است.
روستای ابراهیم آباد دارای خاک حاصلخیز و سفره زیر زمینی کافی برای کشاورزی است، البته حایز اهمیت است که شما میتوانید در این روستا طبق روال، ویلا سازی نیز کنید و چون جز یکی از زیباترین مناطق سرسبز البرز می باشد این فرصت را از دست ندهید.

 

 منطقه ییلاقی استان البرز
منطقه ییلاقی استان البرز

 

تهراندشت

خوب است بدانید که فاصله خیابان اصلی تهراندشت با میدان آزادی تهران، ۶۹ کیلومتر می باشد، یعنی در ساعات خلوتی رسیدن به تهراندشت، در حدود ۱ ساعت زمان خواهد برد و در ساعات شلوغی و ترافیک ۱.۵زمان لازم است، البته این منطقه مشهور به تهراندشت کردان نیز است و همچنین جز مناطق سرسبز البرز نیز محسوب می شود.
از لحاظ جغرافیایی نیز روبروی منطقه کردان قراردارد و از جوب به سهیلیه اشراف دارد؛ تهراندشت کرج از لحاظ توپوگرافی شرایط جذابی دارد که برای مثال در پایین رشته کوه البرز قرار دارد و میتوان گفت که این مناطق از لحاظ سفره زیر زمینی به شدت غنی هستند .

این مناطق دارای درختان میوه – مثمر هستند که بیشتر به خاطر کیفیت آن به کشور های همسایه صادر می شوند، البته در 10 سال اخیر خیلی از مردم به ساخت و ساز ویلاهای دنج و لوکس در این منطقه روی آورده اند زیرا جز مناطق سرسبز البرز می باشد.
نتیجتا بهشت جنوب غرب البرز، سرخاب و تهراندشت را میتوان مثال زد .

مناطق سرسبز البرز
مناطق سرسبز البرز

 

سنقر آباد

سنقر آباد مرکز دهستان چهاردنگه و یکی از روستاهای شهرستان چهارباغ میب اشد که یکی از مناطق بسیار دیدنی استان البرز میباشد که دارای طبیعتی بکر و خنک است.
معمولا چشم اندازهای سرسبز این روستا باعث جذب گردشگران زیادی از سرتاسر کلان شهر ها شده است، در نتیجه ویلا سازی و محله های باغ مسکونی در این روستا زیاد به چشم می خورد.
انشعابات و آب زیاد نیز از دیگر مزایای این روستا می باشد.

 

مناطق خوش آب و هوای البرز
مناطق خوش آب و هوای البرز

 

رمنده

رمنده از جنوب به شهرک زعفرانیه از غرب به کهریزک از شرق نیز به دشت های قاسم گرجی راه دارد همچنین از شمال به تهراندشت و سهیلیه راه دارد.
این روستا دارای باغ ویلاهای متعدد است که بیشتر به صورت قولنامه ای پایان کار می گیرند .

 

مناطق خوش آب و هوای البرز
مناطق خوش آب و هوای البرز

 

کهریزک

کهریزک یکی از روستاهای کوچک شهرستان های چهارباغ است که در مجاورت شهرک زعفرانیه قرار دارد و تقریبا تمامی اراضی آن به صورت قولنامه ای معامله میشود و نسبت به رامجین و تهراندشت دارای آب و هوای پایدار و معتدل تری است .

 

 منطقه ییلاقی استان البرز
منطقه ییلاقی استان البرز

اغلان تپه

اغلان تپه، دارای آب وهوای مطبوعی می باشد که در میان دیگر روستا های چهارباغ دارای بیشترین منابع ارضی و آبی است همچنین خاک روستاهای اغلان تپه بسیار حاصلخیز بوده و بسیاری از گل و گیاهان زینتی در این محله کشت می شود .

 

 

مناطق خوش آب و هوای البرز
مناطق خوش آب و هوای البرز

 

شهرک زعفرانیه

شهرک زعفرانیه استان البرز  واقع در انتهای جاده سهیلیه است که یکی از مناطق دنج و مرفه کل استان البرز محسوب می شود، که اخیرا توجه بسیاری از غیر بومی نشینان بالاخص قشر تهرانی نشین را به خود جلب کرده است .
این منطقه تماما دارای سند تک برگ با مجوز پایان کار و با کاربری باغ مسکونی است که به صورت منظم در قطعات هزار متری به تعداد 4800 قطعه تقسیم بندی شده است.
قیمت خرید ویلا در این منطقه از دیگر مناطق مجاور با این شهرک بالاتر است ؛تمامی انشعابات در این شهرک وجود دارد  و از لحاظ آب وهوا مشابه منطق مرکزی سهیلیه است.
 همچنین از سمت جنوب به تپه های منابع طبیعی و کوه های اشتهارد راه دارد و از شمال به سهیلیه و تهراندشت .
شهرک زعفرانیه یکی از پر رشد ترین مناطق استان البرز است که معمولا طبقه مرفه جامعه در این شهرک سکنا گزید اند؛ همچنین این شهرک دارای 4 فلکه(میدان) می باشد که در موازات بلوار آن کوچه های این شهرک منتهی می شود .

مناطق ییلاقی البرز
مناطق ییلاقی البرز

 

کوروش

شهرک کوروش در منتهی الیه زعفرانیه قرار دارد و املاک و مستغلات آن بیشتر دارای سند است.
آب و هوای آن نسبت به کردان شمالی گرم تر است و تقریبا متعادل و متمایل به گرم است .
وجود آب کافی در این شهرک باعث به وجود آمدن باغ ها و زمین های بیشماری شده است که توجه تعداد زیادی از گردشگران و مسافران را به خود جلب کرده است.

موقعیت جغرافیایی آن به شرح زیر است:

از شمال: با عبدل آباد، نجم آباد، تنکمان شمالی و
از جنوب: با قشلاق محمد لو، غزل چشمه
از شرق: با اقبالیه، رمنده، رامجین و اغلان تپه
از غرب: با آفتاب،قشلاق حسین خانی و قشلاق دابلر
به دلیل آسفالت بودن جاده دسترسی راحتی به روستاها و شهرک های اطراف راحت است.

 

مناطق ییلاقی البرز
مناطق ییلاقی البرز

دولت آباد

میوه های غالب این روستا سیب،گلابی،گردو و آلبالو می باشد؛ همچنین آب و هوای خنک و اراضی سر سبز از ویژگی های این روستا است؛ البته تقریبا تمامی اراضی جنوب غربی البرز از این مزیت برخوردار هستند پس خیالتان می تواند از این بابت راحت باشد .

 

کردان

✔کردان یکی از مشهور ترین مناطق حاشیه نشین خوش آب و هوا در کل ایران است.
✔جاذبه های گردشگری آن بیشتر بخاطر آب وهوای خنک و مطلوب آن است.
✔باغ های انبوه ، رودخانه ، محصولات کشاورزی طبیعی از ویژگی های متمایز کننده این منطقه است.
البته به این نکته باید اشاره کرد امروزه به وفور در این منطقه ویلاسازی شده است و معمولا ویلا های این منطقه برای خرید و فروش و سرمایه گذاری مناسب است همچنین شما می توانید تقریبا با هر بودجه ای توانایی خرید در این منطقه را دارید .

 

مناطق سرسبز البرز
مناطق سرسبز البرز

 

اقبالیه

اقبالبیه یکی از روستاهای کمتر مشهور در مجاورت شهرک زعفرانیه است، این روستا نیز از آب وهوای خنکی برخوردار است؛ همچنین شما هم می توانید در این منطقه ویلا سازی کنید ، و جواز پایان کار هم به شما تعلق می گیرد .

 

مناطق سرسبز البرز
مناطق سرسبز البرز

 

نتیجه گیری
منطقه جنوب غرب استان البرز یکی از مناطق مهاجرت پذیر است که امروزه مورد توجه خیلی از سرمایه گذاران در حوزه های مختلف بالاخص در حوزه املاک و مستغلات قرار گرفته است.
این مناطق که کاملا در فوق این مطلب ذکر شده اند، تمامی ویژگی های یک منطقه ییلاقی برای تفریح شما را دارا می باشند.
املاک توحید زعفرانیه واقع در شهرک زعفرانیه یکی از موفق ترین مشاورین املاک این منطقه است که توانایی این را دارد که برای خرید و فروش ویلا های شما پیشگام باشد.
شما میتوانید با معامله با ما از بهترین ویلاهای منطقه بازدید کنید و سرمایه گذاری موفقی داشته باشید .

 

 

منبع : املاک توحید زعفرانیه 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط