مشاوره املاک توحید زعفرانیه کرج
املاک توحید زعفرانیه
املاک توحید زعفرانیه
اجرای استخر برای ویلا

اجرای استخر برای ویلا : این 10 نکته مهم را بدانید!

همانطور که می دانید ساخت هر چیزی قواعد و نکات خاصی را در بر دارد؛ بنابراین در این مطلب شما را با نکات و اصول اجرای استخر برای ویلا آشنا خواهیم کرد تا به راحتی بتوانید استخری مناسب با شرایط و علایق خود بسازید.

ساخت استخر نیازمند دقت و حساسیت های خاصی است بنابراین در هر مرحله از ساخت استخر باید توانایی و دقت کافی را داشته باشیم؛ همچنین باید از کیفیت مواد و مصالح به کار برده در ساخت استخر اطمینان حاصل کنیم و نکاتی را رعایت کنیم تا از کیفیت سازه ساخته شده مطمعن باشیم.

 استخر یکی از امکانات تفریحی بسیار جذابی است که می توانید آن را در ویلای خود داشته باشید؛ اگر می خواهید با مراحل ساخت استخر در ویلا آشنا شوید در ادامه این مطلب از املاک توحید با همراه باشید!

مراحل ساخت و اجرای استخر برای ویلا

در مرحله اول باید یک طرح اولیه از استخری که قصد ساخت آن را دارید، تهیه کنید؛ برای تهیه طرح اولیه می توانید با مهندسین متخصص در زمینه اجرای استخر ها مشورت کنید، همچنین در این مرحله باید فضا و ابعاد مورد نظر خود را به طور دقیق مشخص کنید و بودجه ای را که برای ساخت استخر در نظر دارید را با توجه به ویژگی های استخر تعیین کنید.

 

ما برای ساخت ساختمان ها و ویلا ها به مجوز نیاز داریم،بنابراین برای ساخت استخر هم، به آن نیاز پیدا می کنیم تا مشکلی ایجاد نشود و روند کار قانونی پیش رود.

فرصت های خرید ویلا در زعفرانیه کرج را از دست ندهید! ?

مجوز ساخت استخر

برای دریافت مجوز باید طرح ساخت استخر خود را به اداره شهرداری یا اداره تربیت بدنی شهر خود، ارائه دهید؛ اگر استخر شما برای فضای داخلی ویلاست باید از شهرداری درخواست مجوز را پیگیری کنید ولی اگر برای محیط خارجی یعنی حیاط ویلاست باید به اداره تربیت بدنی مراجعه کنید.

مواد دیگری را که باید در نظر بگیرید:

  • قبل از اجرای استخر برای ویلا، منطقه یا محله ای که ویلا در آن واقع شده است را بررسی کنید زیرا در برخی از مناطق، همسایه‌ ها اجازه ساخت در فضای باز را نمی‌دهند.
  • در برخی از مناطق شما به مجوز جداگانه ای برای برق استخر نیاز دارید، برای گرفتن این مجوز به شهرداری منطقه مراجعه کنید.

انتخاب مکان مناسب برای ساخت استخر 

استخر ها به طور کلی در ویلا ها، خانه ها و باغ ها ساخته می شوند؛ بنابراین باید به فضایی که برای ساخت استخر در نظر گرفته اید توجه کنید زیرا ممکن است که برای ساخت نیاز به حذف کردن فضای سبز مانند قطع درختان و یا خراب کردن باغچه باشید و همین امر موجب می شود که هزینه اجرای استخر برای ویلای شما خیلی بیشتر از حالات عادی شود.

همچنین ابعاد استخر ارتباط مستقیمی با مکان ساخت آن دارد.

 

اجرای استخر برای ویلا
اجرای استخر برای ویلا

 

10 مرحله مهم اجرای استخر برای ویلا

برای اجرای استخر، بعد از انجام مراحل بالا، باید چه کارهایی را انجام داد؟

✅1. حفاری یا خاک برداری و چیدن بلوک های دیواره ی استخر جز اولین اقدامات است که بعد از خط کشی محیط انجام می شود؛ تا زمانی که به عمق مدنظر خود برسیم خاک برداری را انجام می دهیم.

 

✅2. خاک‌برداری به 2 صورت اجرا می‌ شود؛ که مورد اول به عمق استخر و مورد دوم به نوع استخر ارتباط دارد.

 

✅3. وقتی خاک برداری به اتمام رسید، باید سراغ آماده سازی کف استخر رفت؛ در این مرحله باید نکات اجرایی را انجام داد زیرا ممکن است بخواهید استخر را در شیب‌های مختلف تنظیم و اجرا کنید.

 

✅4. قدم بعدی در اجرای استخر برای ویلا، آمارتور بندی است که یکی از مهم ترین و حساس ترین مراحل ساخت ویلا است. آماتور بندی در اجرای ساختمان ها نیز انجام می شود و اینگونه است که به کمک میله‌ هایی با قطرهای متفاوت، شبکه بندی در قسمت کف و دیواره استخر ایجاد می‌شود.

 

5. از دیگر مراحل مهم کار لوله کشی است زیرا اگر اشتباهی در روند لوله کشی رخ دهد، جبران ان امکان ناپذیر ایت و هزینه ی بسیار زیادی را به همراه دارد.

 

✅6. بکارگیری سیستم روشنایی تقریبا جنبه ی زینتی دارد و برای زیبایی بیشتر به کار می رود ولی همچنان برای استفاده استخر در شب کاربردی است . برای انجام این سیستم و بکارگیری آن لازم است که قبل بتن ریزی در کف این امر اجرا شود.

 

✅7. بتن ریزی در این مرحله از اجرای استخر برای ویلا انجام می شود و آماتور بندی را کاملا پوشش می دهید؛ نکته ای که باید در این مرحله به آن دقت کرد این است که شیب استخر را بر هم نزد.

 

✅8. احداث دیواره های استخر آخرین مرحله از ساخت است که خود به چند بخش تقسیم می شود:

  • برای ساخت دیواره ها می توان از بتن یا بلوک های سیمانی استفاده کرد.
  • همچنین در این مرحله باید آب بندی دیواره ها انجام شود که جهت استحکام بیشتر استخر است و معمولا از ملات هایی حاوی پودر سنگ، چسب بتن و سیمان سفید استفاده می‌کنند؛ برای انجام این مرحله پس از آماده کردن ملات دوباره در قسمت های مختلف کف و دیوارها از آن استفاده کرده و میزان آب بندی را مورد آزمایش قرار می‌ دهند زیرا بسیار مهم است که آب در دیواره ها نفوذ پذیری ای نداشته باشد.

 

✅9. در اخر وقتی تست آب بندی با موفقیت پشت سر گذاشته شد، می تواند از کاشی  یا سرامیک برای پوشش دهی استخر استفاده کنید.

 

✅10. پس از انجام مرحله آخر از  اجرای استخر برای ویلا می‌توانید استخر را از آب پر کرده و از آن استفاده کنید و لذت برید.

حتما به این نکته توجه کنید که باید مکان مناسبی را برای قرار دادن موتور خانه استخر در نظر بگیرید و با در نظر گرفتن نوع آب استفاده  شده برای استخر که آب سرد یا گرم است، از موتورخانه استفاده کنید؛ توجه کنید که موتور خانه باید در مکانی با ارتفاع کمتر از ارتفاع داخلی استخر قرار بگیرد و نزدیک پمپ آب و فیلتر باشد.

 

 مدل های استخر از نظر ساختار

استخرها در 3 مدل وینیل ،فایبرگلاس و بتنی قابل اجرا هستند؛ که در بین این مدل ها، مدل بتنی در ایران بیشترین روش پیاده سازی را دارد و می توان آن را به عنوان گرانترین و بادوام ترین روش اجرای استخر برای ویلا در نظر گرفت.

اجرای استخر برای ویلا می تواند به دو نوع سر پوشیده و سرباز انجام شود.

 

✅ برای خرید باغچه در زعفرانیه کرج روی کمک املاک توحید حساب باز کنید.

 

چرا استخر های سرباز دارای طرفدارن بیشتری هستند؟

 در پاسخ به این سوال باید بگوییم که استخرهای سر پوشیده داخل ساختمان  و در قسمت های زیرین یا در یک محوطه بسته ساخته می‌شوند . برای ساخت استخرهای سرپوشیده با توجه به وجود یک اتاقک برای آن نیاز هزینه ی بیشتری است؛ ولی استخر های سرباز در فضای اصلی یا میانی باغ قرار دارند.
از دلایلی که استخر های سرباز طرفداران بیشتری دارند این است که از ویوی بسیاز زیبایی برخوردار هستند و معمولا شنا کردن در هوای آزاد و فضای سرسبز تجربه ی زیباتری را برای هر شخصی رقم می زند و همچنین هزینه کمتر آن ها نسبت به استخر های سر پوشیده از دیگر دلایل محبوبیت آن است.

اجرای استخر برای ویلا
اجرای استخر برای ویلا

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط