مشاوره املاک توحید زعفرانیه کرج
املاک توحید زعفرانیه
املاک توحید زعفرانیه
مقایسه زعفرانیه کرج با تهران

مقایسه زعفرانیه کرج با تهران

گروه مشاورین املاک توحید زعفرانیه البرز در این مقاله قصد دارد که کلیه اطلاعات تکمیلی زعفرانیه تهران و کرج را به شما معرفی کنند و برای انتخاب هر چه بهتر شما جهت سرمایه گذاری در این مناطق لوکس و مدرن و عاری از هر نوع شلوغی و ترافیک و آلودگی هوا به شما یاری رسانی کند، همچنین در ادامه به مقایسه زعفرانیه کرج با تهران خواهیم پرداخت پس تا آخر این مقاله با ما  همراه باشید.

مقایسه زعفرانیه کرج با تهران
مقایسه زعفرانیه کرج با تهران

در این مقاله مقایسه زعفرانیه کرج با تهران، اول به زعفرانیه تهران می پردازیم پس با ما همراه باشید!

زعفرانیه تهران

 در ابتدا مقایسه زعفرانیه کرج با تهران، از زعفرانیه تهران شروع میکنیم و از امکانات و مزایا و معایب و پتانسیل های آن صحبت می کنیم؛ همچنین در مورد بافت شهری قدمت تاریخی و قیمت املاک زعفرانیه تهران نیز صحبت میکنیم .

منطقه زعفرانیه تهران در منطقه 1 شهرداری تهران قرار دارد که یکی از محلات گران قیمت و اصطلاحا بالاشهر یا شمال شهر تهران نامیده می شود، این محلات که در شمال تهران واقع شده اند از مناطق شمیرانات تهران محسوب می شوند که در گذشته بیشتر برای کشاورزی استفاده می شده است و همچنین خیلی از مناطق آن بایر و بدون کشت هیچ محصولی بوده است .
البته همین ویژگی هایی که ما الان برای زعفرانیه تهران صدق میکند را میتوان در حال حاضر در شهرک زعفرانیه البرز نیز نام ببریم به طوریکه میتوان گفت که شهرک زعفرانیه البرز مثال خوبی روند رشد اراضی زعفرانیه تهران است .

مقایسه زعفرانیه کرج با تهران
مقایسه زعفرانیه کرج با تهران

بنابراین برای این که این امر برای شما اثبات شود از دیگر ویژگی های مشابه این دو منطقه بیشتر صحبت می کنیم.
خب برگردیم به مقایسه زعفرانیه کرج با تهران؛ زعفرانیه تهران را می توان یکی از خوش آب و هوا ترین مناطق تهران دانست که مهم ترین دلیل این قضیه به ارتفاع 1800 متری از سطح دریا دانست البته بخاطر مرفه بودن قشر این ناحیه میتوان این نتیجه را گرفت که هر نوع قشر از جمعیت توده نمی تواند مثل خیلی از حومه کلان شهر ها به این مناطق هجوم بیاورند و جمعیت این منطقه را به حد انفجار برسانند .
همسایه های زعفرانیه تهران را میتوان از سمت شمال به ارتفاعات توچال از جنوب به محله تجریش و از سمت غرب و جنوب غرب به ولنجک نامبرد.
زعفرانیه تهران نیز مثل خیلی از اراضی دیگر ایران در گذشته به شکل باغات سر سبز و مثمر بوده است هر چند همچنان بافت شهری و محله های قدیمی این منطقه گواه بر این قضیه هستند و هنوز میتوان درختان بلند و تنومند را در این محلات پیدا کرد.

که اگر بخواهیم از این محلات نام ببریم میتوانیم به اسد آباد زعفرانیه و باغ های خیامی اشاره کنیم.

مقایسه زعفرانیه کرج با تهران
مقایسه زعفرانیه کرج با تهران

 

بافت شهری منطقه زعفرانیه تهران

ظاهر محله های زعفرانیه تهران هم به شکل ویلا ها و آپارتمان های مدرن و هم به شکل سنتی هستند، که از طرفی میتوان گفت که این محلات تلفیقی از معماری سنتی و مدرن است که همین امر یکی از دلایل این است که قشر مرفه و ثروتمند جامعه در این مناطق ساکن بشوند.

با این حال طیف وسیعی از قیمت گذاری های ملکی از طرف مشاورین املاک در این منطقه وجود دارد که میتوان گزینه های مختلفی را برای خرید ملک در این منطقه انتخاب کرد ولی قطعا شما باید در حداقل موارد بودجه کلانی را برای خرید ملک در نظر بگیرید ، چون قیمت ها واقعا نجومی هستند .

بررسی دسترسی جغرافیایی و امکانات شهری در مقایسه زعفرانیه کرج با تهران

شما اصلا نباید نگران این باشید که در این منطقه با ترافیک یا شلوغی شهر مواجه شوید چون در اطراف این منطقه کلی بزرگراه و خیابان های عریض دارد که نسبت به تراکم جمعیت حتی اگه با ماشین شخصی هم قصد مسافرت به این منطقه را داشته باشید با مشکل مواجه نخواهید شد.
و از نظر امکانات شهری میتوان این را گفت که شما هر چی بخواهید در این منطقه وجود دارد.
چه از حمل و نقل شهری چه مناطق دیدنی و تاریخی که در باغات سر سبز واقع شده اند، ویلاهای دنج و لوکس ، سفارتخانه ها،مراکز خرید، بانک ها ، اینترنت پرسرعت 5 جی ،بیمارستان ها، مراکز تفریحی، هتل ها، مراکز دینی و مذهبی و…… می توان اشاره کرد.

زعفرانیه البرز

حال نوبت به زعفرانیه البرز شهرستان چهارباغ است .
این شهرک یکی از قدیمی ترین شهرک های استان البرز است که به صورت منظم تفکیک شده ی سال 1352 در دوران پهلوی است .
این شهرک از بسیار جهات مختلف وجه اشتراک با زعفرانیه تهران دارد.
چه از نظر بافت شهری ، امکانات ، قیمت، سرسبزی و هوای پاک ، همسایه های سر سبز مانند آغچه حصار و سهیلیه همچنین سرخاب و عباس آباد .
شهرک زعفرانیه دارای سفره زیر زمینی پر آب با تمامی مجوزات ساخت و ساز قانونی است .
شهرک زعفرانیه مجموعا دارای 4800 قطعه تفکیکی که تمامی قطعات آن دارای سند 6 دانگ تک برگ با کاربری باغ مسکونی است .
 امکانات آب ، برق ، گاز ، تلفن ، حق آب نیز از دیگر امکانات این شهرک می باشد.
امنیت بالای این شهرک حایز اهمیت است ، زیرا نزدیک به 30 نگهبان به صورت 24 ساعته و شیفتی از این شهرک نگهبانی می کنند و همچنین وجود دفتر اصلی قوه قضاییه و چند پاسگاه کلانتری را میتوان یکی از دلایل اصلی امنیت بالای این شهرک نام برد.
شهرک زعفرانیه البرز منطقه ای دنج و آرام با بافتی سرسبز و همچنین چهار میدان یا فلکه است.

مقایسه زعفرانیه کرج با تهران
مقایسه زعفرانیه کرج با تهران

قریب به 85 درصد قطعات شهرک زعفرانیه 1000 متری است که ابعاد آن 20 در 50 است.
البته این نکته گفتنی است که از 4800 قطعه زعفرانیه 800 قطعه آن خارج از بافت شهری است و فعلا اجازه ساخت ویلا دراین مناطق مصوب نشده است اما ترجیحا برای سرمایه گذاری مناسب است.
باقی اراضی شهرک زعفرانیه به قطعات 500 متر تبدیل شده است.
تمامی قطعات شهرک زعفرانیه استان البرز دارای سند 6 دانگ تک برگ به صورت عرصه و عیان است و به تمامی آن ها مجوز ساخت اعطا می شود.

مالک حق ساخت 300 متر از 1000 متر زمین را دارد به صورت تریپلکس یعنی یک طبقه منفی ، همکف ، و طبقه دوم .
البته باید به این نکته اشاره کرد که شما فقط برای 300 متر آن به صورت قانونی حق ساخت خواهید داشت و اگر علاوه برآن ساخته شود طبق نظر کارشناسان و قوانین این شهرک شما باید خلافی آن را بپردازید تا تاییدیه پایان کار برای شما ثبت شود .

در ادامه ی مقایسه زعفرانیه کرج با تهران به وجه اشتراک آن ها می پردازیم.

وجه اشتراک زعفرانیه البرز و تهران

همانطور که مستحضرید ، هر دو منطقه دارای اراضی منظم ، کم جمعیت، خیابان های عریض، خوش آب و هوا و همسایه های کاملا سرسبز به طوریکه برای تهران توچال و ولنجک را می شود نام برد و برای البرز تهراندشت و آغچه حصار و رامجین .
هر دو منطقه دارای قشر مرفه و پردرآمد ، و همچنین دارای ویلاهای لوکس و مدرن .
این دو منطقه هر کدام به نحو مستقیم تحت تاثیر سیاست گذاری های ملکی و مستغلات حکومت پهلوی بوده و همین امر اعث قدمت این مناطق و سرمایه گذاری کلان در این مناطق شده است .

 

مقایسه زعفرانیه کرج با تهران
مقایسه زعفرانیه کرج با تهران

 

بررسی وجه تمایز زعفرانیه البرز و تهران در مقایسه زعفرانیه کرج با تهران

همانطور که در این مقاله مطالعه کردید؛ این دو منطقه دارای وجه اشتراک زیادی هستند که البته باید وجه تمایز آن ها را نیز در نظر گرفت .
1.شهرک زعفرانیه البرز تماما ویلاهایی با طراحی مدرن و کلاسیک هستند و هیچ بنای سنتی یا تاریخی در این شهرک وجود ندارد.

2. این شهرک هیچ یک از امکانات اداری و دولتی را ندارد برای مثال این شهرک هیچ سفارت خانه ای ندارد .
3 . بیشتر اهالی زعفرانیه تهران بومی هستند و از قدیمی های شهر تهران ولی شهرک زعفرانیه کرج 90 درصد قشر غیر بومی و اکثرا تهرانی نشین تشکیل می دهد.
4 . شما برای خرید یک ویلای معمولی در شهرک زعفرانیه تهران باید بودجه 20 میلیارد تومان را در نظر بگیرین ، که با این مبلغ شما می توانید مالک یکی از بهترین ویلاهای شهرک زعفرانیه شوید.
5.بخاطر وجود دفاتر سیاسی و دولتی و جمعیت بیشتر در زعفرانیه تهران ، ویلاها و آپارتمان ها به صورت غیرمعقول و نجومی گران قیمت است ، که این امر در شهرک زعفرانیه کرج صدق نمیکند .
در کل پیشنهاد ما به شما جهت سرمایه گذاری ملکی بین یکی از این دو منطقه ، سرمایه گذاری در منطقه باغ مسکونی شهرک زعفرانیه البرز است، چون شما میتوانید با هزینه بسیار پایین تر سرمایه گذاری پرسود تری خواهید داشت.

 

گروه مشاورین املاک توحید زعفرانیه نیز شما را جهت سهولت در انتخاب ویلاهای مدنظر شما ، شما را همراهی خواهد کرد تا معامله ای امن بر بستری قانونی و مطمئن را تجربه کنید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط